Canon imageRunner Advance – seria dla wymagających

Autor | Technologia i urządzenia

Canon imageRunner Advance

Koń nie może być jednocześnie pociągowy i wyścigowy – MFP jak najbardziej. Przykładem połączenia mocy z elegancją jest seria biznesowych urządzeń wielofunkcyjnych Canon imageRunner Advance. Łączą one niewiarygodną wydajność z najniższym w swojej klasie zużyciem energii elektrycznej – gigantyczne liczby wydruków nie przeszkadzają im zachować niezmiennej jakości każdej kopii i eko-standardów. Warto bliżej przyjrzeć się ich możliwościom.

Rynek biznesowych MFP jest silnie nasycony – ci, którzy na nim dominują, posiadają w ofercie produkty o bardzo zbliżonych, wyśrubowanych parametrach jakości i szybkości kopiowania, druku i skanowania. Seria Canon imageRunner Advance (C5535/C5535i/C5540i/C5550i/C5560i) spełnia wszystkie te kryteria, a ponadto proponuje oryginalne, dla wielu użytkowników potencjalnie kluczowe rozwiązania.

Dużo więcej niż wydajny MFP

Najmocniejsze urządzenia Canon imageRunner Advance w pełni zasługują na miano biurowych centrów druku (kopiowania i skanowania). Decydują o tym następujące funkcje i możliwości:

  • szybkość druku – od 25 do 60 ppm w kolorze, w formacie A4;
  • szybkość skanowania – do 160 obrazów na minutę (przy rozdzielczości 300 dpi);
  • bardzo pojemne podajniki i tace odbiorcze – maksymalna pojemność podajników to 6350 arkuszy (80 g/m2), a tac odbiorczych 3250 arkuszy (80 g/m2);
  • obsługa różnych formatów i gramatur papieru (do 300 g/m2), w tym formatów niestandardowych od min. 98×148 mm do 297×215,9 mm oraz drukowanie dwustronne na papierze o maks. gramaturze 220 g/m2;
  • wszystkie modele wyposażone są w HDD i pamięć operacyjną (standardowo 250 MB HDD i 4 MB RAM z możliwością rozbudowy) oraz funkcję jednoprzebiegowego skanowania dwustronnego;
  • opcjonalnie dostępne są bogate możliwości wykańczania, w tym sortowanie, grupowanie, układanie, dziurkowanie, broszurowanie oraz zszywanie, także w wersji eko (bez zszywek).

canon image runner advance

Mobilne, bezpieczne, podlegające zarządzaniu

W serii Canon imageRunner Advance zastosowano bogate funkcje komunikacji zdalnej (łącznie z wykorzystaniem środowiska chmury obliczeniowej). Równocześnie każdy MFP posiada szerokie możliwości uwierzytelniania i zarządzania dostępem użytkowników, oferuje możliwość szyfrowania danych, nadpisywania i zabezpieczania hasłem HDD.

Rozwiązaniem, które może zainteresować wielu użytkowników, jest Canon iWAM MEAP, który pozwala na pełny monitoring pracy: zliczanie i analiza wydruków, kopii, faksów i skanów z przypisaniem do konkretnego użytkownika/działu. Korzystanie z niego nie wymaga stosowania zewnętrznych serwerów czy rozbudowy infrastruktury IT – program działa bezpośrednio na urządzeniu MFP.

Nawet w przypadku wysokonakładowych prac biurowych trudno oczekiwać więcej. A jednak seria Canon imageRunner Advance ma jeszcze inne, warte podkreślenia „miękkie” zalety.

Blue Angel i Energy Star, czyli zielony jak Canon

Oferując imponującą moc, urządzenia Canon imageRunner Advance zachowują wysoki standard ekologiczny. Świadczą o tym najlepiej trzy przyznane Canonowi „zielone” certyfikaty:

  • Energy Star – ustanowiony w latach 90. XX w. amerykański certyfikat dla urządzeń energooszczędnych;
  • Ecomark – certyfikat przyznawany urządzeniom przyjaznym środowisku;
  • Blue Angel – jeden z najstarszych i najwyżej cenionych certyfikatów ekologicznych.

Oznacza to, że seria Canon imageRunner Advance powstała z materiałów, przy produkcji których zminimalizowano szkodliwy wpływ na środowisko. Jednocześnie same MFP w trakcie eksploatacji i po jej zakończeniu nie staną się potencjalnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego.

Dla kogo ta seria?

Canon imageRunner Advance to seria urządzeń dla dużych biur korporacyjnych.  Zaspokajają one nie tylko oczekiwania co do szybkości i jakości pracy, ale także wpisują się w popularne ekologiczne trendy.

Opisywane MFP Canona należą do grupy produktów konfigurowanych i wyposażanych na zamówienie, których ceny podlegają negocjacji. Innymi słowy, nie są to urządzenia tanie, więc warto starannie wybrać model najodpowiedniejszy do naszych potrzeb. Najlepiej zrobić to z pomocą fachowca. W trakcie negocjacji może się okazać, że optymalnym rozwiązaniem nie jest zakup, lecz wynajem lub leasing.

Ostatnio zmodyfikowane: 26 czerwca 2018