Faworyt biurowego wieloboju

Autor | Technologia i urządzenia

KONICA-MINOLTA bizhub C308

W gronie korporacyjnych MFP trudno byłoby znaleźć sprzęt, a właściwie producenta, który nie polecałby swego urządzenia jako idealnego – pod względem jakości, wydajności, szybkości, bezpieczeństwa, liczby funkcji i komfortu użytkowania. Model KONICA-MINOLTA bizhub C308 spełnia zupełnie serio i z nawiązką wszystkie te wymagania – to urządzenie zasługuje na tytuł mistrza biurowego wieloboju. KONICA-MINOLTA stworzyła produkt oferujący najwyższe standardy druku i niezawodny.

30 ppm i napięcie rośnie

KONICA-MINOLTA bizhub C308 drukuje w rozdzielczości 1200×1200 dpi z prędkością do 30 stron A4 na minutę. W analogicznym czasie jest w stanie zeskanować (jednoprzebiegowo) do 160 stron w rozdzielczości 600×600 dpi. Obsługiwane gramatury papieru to od 80 do 300 g. Formaty papieru zamykają się w przedziale A6-SRA3 (inaczej A3+, czyli 320×450 mm). MFP poradzi sobie także z kultową wstęgą „Happy Birthday” i zmieści jeszcze kilka baloników na taśmie papieru o długości do 1,2 m (tzw. druk banerowy).

Wszystko, co zostało zeskanowane, można łatwo udostępnić, wysyłając do folderu sieciowego, na serwer czy pod wybrany adres e-mail.

Obsługę ułatwia wygodny, 9-calowy, dotykowy panel sterowania, na którym wydzielono specjalny obszar mobilny dedykowany do komunikacji z urządzeniami przenośnymi. KONICA-MINOLTA bizhub C308 ma możliwość wyposażenia w faks – urządzenie, którego wykorzystanie w ostatnim czasie znacząco zmalało, lecz ciągle jeszcze bywa niezbędne.

KONICA-MINOLTA bizhub C308

Wytrzymały i bezpieczny

KONICA-MINOLTA bizhub C308 charakteryzuje się dużą wydajnością. Gotowość do wykonania pierwszej kopii/wydruku uzyskuje w nieco ponad 7 sekund od wybudzenia.

Zadbano też o bezpieczeństwo danych i poufnych dokumentów. MFP potrafi filtrować numery IP i blokować w razie potrzeby odpowiednie porty. Posiada system uwierzytelniania użytkowników (prowadzi rejestr uwierzytelnień). Ma możliwość tworzenia kopii zapasowych oraz skutecznego nadpisywania HDD i szyfrowania wszystkich znajdujących się na nim danych. Usuwa też automatycznie dane z pamięci, szyfruje dane druku poszczególnych użytkowników i stosuje mechanizmy zabezpieczające drukowanie.

Uniwersalny „pracownik” biurowy

Jak większość MFP klasy korporacyjnej, KONICA-MINOLTA bizhub C308 jest sprzętem możliwym do rozbudowy o dodatkowe pojemności podajników, a także liczne funkcje finishingu (zszywanie, broszurowanie, sortowanie czy dziurkowanie).

Zakładając, że wykorzystamy nie tylko zestaw standardowy, ale też opcjonalnie dostępne użyteczności, KONICA-MINOLTA bizhub C308 stanie się urządzeniem, które zaspokoi każde, najbardziej nawet wyśrubowane oczekiwania.

Ostatnio zmodyfikowane: 26 czerwca 2018