Jakość i bezpieczeństwo bez kompromisów

Autor | Technologia i urządzenia

HP Color LaserJet Managed MFP E778xx

Seria HP Color LaserJet Managed MFP E778xx to najbardziej uniwersalna i wszechstronna seria wielofunkcyjnych urządzeń drukujących w klasie biznesowej. Format A3, druk i kopiowanie zarówno w czerni i bieli, jak też w kolorze do 30 stron na minutę (przy formacie A4), standardowo montowany podajnik Dual Scan, najwyższy dostępny standard zabezpieczenia danych, szerokie możliwości rozbudowy (podajniki, finishery) i doskonała jakość druku to tylko najważniejsze z wielu innych zalet tych urządzeń.

Choć przyjęło się nazywać niemal każdy MFP „kombajnem”, to w przypadku tej serii Hewlett Packard jest to określenie niewystarczające. Te maszyny nie tylko wszystko potrafią, ale w ich ofercie nie ma też miejsca na kompromisy – każda funkcjonalność jest z najwyższej półki, a część z nich (np. zabezpieczenia) są klasą same dla siebie.

Osiągi nie do pogardzenia

Seria HP Color LaserJet Managed MFP E778xx została wyposażona w nowy silnik, dzięki któremu możliwy jest druk do 30 stron na minutę – zarówno mono, jak i w kolorze. Przy formacie A3 osiągi spadają o połowę, ale w dalszym ciągu jest to imponująca szybkość.

Warty odnotowania jest montowany standardowo szybki skaner  rozdzielczości 1200 dpi z automatycznym, jednoprzebiegowym podajnikiem dokumentów (DADF DualScan). Dzięki temu urządzenia radzą sobie bez problemu ze skanowaniem do 240 kolorowych stron na minutę.

Pojemność na żądanie, łączność i elastyczność w standardzie

DADF może pomieścić (zależnie od modelu) do 250 arkuszy A3. Standardowe dwa podajniki papieru na 520 arkuszy można rozbudować o kolejne 520-tki lub wybrać podajnik na 2 000 arkuszy. Wszystko w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Dostępne są również (opcjonalnie) różne opcje finishingu, np. zszywanie, składanie czy dziurkowanie dokumentów.

Oprócz drukowania i kopiowania można digitalizować dokumenty i zapisywać bezpośrednio w folderach systemowych, przesyłać pod wybrane adresy e-mail, udostępniać za pośrednictwem SharePoint i Office 365, zapisać na szyfrowanym dysku drukarki czy zgrać za pośrednictwem portu USB do pamięci przenośnej.

Zastosowanie dużego panelu dotykowego upraszcza obsługę i pozwala wykonać „przy drukarce” wiele czynności związanych z przygotowaniem (edycja, przycinanie) do kopiowania czy skanowania.

HP Color LaserJet Managed MFP E778xx

Najbezpieczniejszy MFP na świecie

HP twierdzi, że ma najbezpieczniejsze drukarki na świecie i jakoś nikt nie śpieszy się, by temu zaprzeczyć. Faktem jest, że HP najszybciej zareagował na liczne przed kilkoma laty włamania do sieci wewnętrznych za pośrednictwem niezabezpieczonych urządzeń drukujących.

Obecnie sprzęt HP klasy biznes wyposażony jest w wiele form zabezpieczeń. Najważniejszą i najskuteczniejszą ochroną przed atakiem włamywaczy jest HP Sure Start, czyli skanowanie BIOS-u przy każdym włączeniu urządzenia i załadowanie „czystej” kopii w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości. Inna bariera to bezpieczne drukowanie z zadaniami przechowywanymi na zaszyfrowanym dysku drukarki (opcja dla modelu MFP E77830) – dostęp do zadań i zwolnienie ich do druku jest możliwe dopiero po uwierzytelnieniu użytkownika.

Nad zarządzaniem systemem zabezpieczeń czuwa HP JetAdvantage Security Manager, który pozwala na centralne stosowanie i monitorowanie pracy urządzeń drukujących.

Ostatnio zmodyfikowane: 26 czerwca 2018